Zabarwiona woda w kranach

W związku z zabarwieniem wody w naszych kranach Sołtys Marcela Hryniak-Bereżnicka informuje mieszkańców Sulistrowiczek o aktualnej sytuacji wodociągowej:

☎  Jestem po kolejnej rozmowie z Dyrektorem ZGKiM Grzegorzem Białczakiem.
 
Tak jak wcześniej informowałam zostaliśmy przełączeni na źródło na Ślęży, tam woda jest czysta – bez zabarwienia. Dodatkowo cały czas sieć jest przepłukiwana. Powinno systematycznie znikać.
 
🚰  Na odnogach sieci, gdzie na końcu wodociągu nie ma hydrantu zabarwienie może utrzymywać się dłużej – w takim przypadku istnieje możliwość by zespół z ZGKiM przyjechał do Was do domu, ściągają wówczas licznik wody i płuczą sieć odciągając wodę na zewnątrz domu.
 
Jeśli u kogoś zabarwienie się nie zmienia a wręcz pogarsza to proszę o informację – przekażę to dalej do ZGKiM i wówczas przepłuczą waszą sieć indywidualnie.
 
🚰  Pod koniec tygodnia ma też przyjechać zespół specjalistów, którzy ocenią stan naszego SUW I założą takie rozwiązanie techniczne, by więcej do takich sytuacji nie dochodziło. Mam być informowana na bieżąco w tym temacie.
 
🚰  Proszę informujcie na bieżąco na grupach, lub bezpośrednio do mnie telefonicznie jak wygląda sytuacja u Was “na kranach”.
 
Marcela Hryniak-Bereżnicka
👩🏼‍🌾