Odprowadzenie deszczówki wzdłuż ul. Parkowej

🌧🌧 Odprowadzanie deszczówki 🌧🌧
 
Dzisiaj jeden z naszych mieszkańców – Maciek świetna robota! – sam udrożnił betonowe odwodnienie wzdłuż ulicy Parkowej.
 
Tak moi mili, wzdłuż ulicy Parkowej jest takie odwodnienie zrobione, niestety w ostatnich czasach całkowicie zapomniane, ilość szlamu, liści i błota, która tam była skutecznie zatkała odpływ do studzienki, która znajduje się przy ulicy Pod Olchami, jak również skutecznie zatkała całe odwodnienie. Skutek taki, że woda spływała jezdnią… niestety ma to kiepskie efekty w postaci wymywania asfaltu, powstawania nowych dziur itd.
 
Takich rynienek betonowych w naszej wsi jest więcej – są wzdłuż ulicy Leśnej, Świerkowej, Sosnowej, Słupickiej, Prostej, Michałowskiego i kilku innych.
🧹🧹🧹 Gdyby każdy mieszkaniec, który ma przy swoim ogrodzeniu kawałek tego korytka…. wyczyścił parę metrów więcej w lewo i w prawo…. woda na pewno byłaby lepiej odprowadzana z ulic – a tym samym ich stan byłby też lepszy.
 
🍁🍂🍃🍃 Pamiętajcie proszę o tym jesienią, kiedy liście spadają z drzew, pamiętajcie o tym teraz, kiedy błoto spływa z silnymi opadami. 🌩🌩
Nikt za nas tego nie zrobi, to my musimy dbać o te fragmenty jezdni.
 
Maciej Czykierda dzisiaj napracował się solidnie przez parę godzin, wyczyścił bardzo duży odcinek – gdyby każdy z nas zadbał o to w swoim rejonie byłoby na pewno łatwiej i czyściej.
Dbajmy o to co już mamy. ☺
 
Maćku dziękuję Ci bardzo za twoją pracę! 👏👏👏
 
TAK BYŁO:

TAK JEST: