Pomiar natężenia ruchu w Sulistrowiczkach

Czy wiecie ile aut przejeżdża przez Sulistrowiczki w typowy słoneczny weekend? 🚗 🚕 🚙 🚌
 
Tak się składa, że od niedawna jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie bardzo precyzyjnie. Wszystko dzięki naszej zaangażowanej grupie mieszkańców, którzy potrafili wykorzystać zainstalowaną w centrum wsi kamerę do automatycznej analizy natężenia ruchu drogowego 😎
 
Weźmy przykładowo na warsztat pogodną niedzielę 8. sierpnia:
⚠️ Tego dnia między godziną 8:00 a 17:00 przez naszą wieś przejechało w obu kierunkach (na Przełęcz Tąpadła i na Sobótkę) ponad 3000 aut ‼️
⚠️ Przy czym od godziny 11:00 natężenie ruchu utrzymywało się na stałym wysokim poziomie około 7 aut na minutę ‼️
⚠️ Innymi słowy średnio co 10 sekund przez Sulistrowiczki przejeżdżał kolejny samochód ‼️
 
Prace nad naszym systemem pomiarowym trwają. Docelowo chcemy umieścić na naszej stronie https://sulistrowiczki.sobotka.pl/ licznik, który na żywo będzie informował o natężeniu ruchu w danym dniu jak również będzie prezentował statystyki historyczne 📊 📈 📉
 
Przedstawione powyżej liczby nie są dla nas zaskoczeniem. Żyjemy w malowniczo położonej wsi u stóp Ślęży w bliskim sąsiedztwie Wrocławia. To oczywiste, że jesteśmy wyjątkowo atrakcyjną miejscowością, co bezpośrednio przekłada się na wzmożony ruch turystyczny 🏞 🌅 🌄
 
Naszym działaniom przyświeca nadrzędny cel – robimy to przede wszystkim dla podniesienia poziomu wspólnego bezpieczeństwa. Chcemy również zwrócić na siebie uwagę urzędniczych decydentów, którzy mają realny wpływ na przeznaczenie publicznych środków budżetowych na zrealizowanie konkretnych zadań 💲💲💲
 
Wyniki analizy są naszym silnym argumentem w rozmowach pomiędzy Sołectwem Sulistrowiczki a Gminą Sobótka i Powiatem Wrocławskim – to przede wszystkim od decyzji urzędników tam pracujących zależy czy w naszej wsi zostanie zrealizowane zadanie o najwyższym priorytecie, jakim jest budowa chodnika wzdłuż ulicy Świdnickiej 🏃‍♀️ 🏃 🏃‍♂️
 
Przejścia dla pieszych, wiaty przystankowe, zatoki autobusowe, optymalne oznakowanie pionowe i poziome czy nawet radarowy wyświetlacz prędkości – to rozwiązania, które w oczywisty sposób mogą podnieść poziom bezpieczeństwa, jednak tak samo jak w przypadku chodnika ich realizacja zależy głównie od urzędniczej decyzji, na którą można wpłynąć jedynie merytorycznymi argumentami.
 
Dziś w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie, którego celem było przedyskutowanie tematyki bezpieczeństwa w Sulistrowiczkach oraz podjęcie ustaleń jak ma wyglądać współpraca w najbliższych tygodniach i miesiącach. W spotkaniu wzięli udział:
➡️ Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego pan Andrzej Szawan
➡️ Dyrektor Wydziału Dróg i Transportu pani Joanna Kryszczak
➡️ Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka pan Mirosław Jarosz
➡️ oraz nasza Sołtys pani Marcela Hryniak-Bereżnicka.
 
Sulistrowiczki trzymają rękę na pulsie i będą informować o podjętych działaniach 😊