Wielka siła pomocy

🇺🇦 Mija 74. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W obliczu koszmaru jaki ogarnął naszych wschodnich sąsiadów od ponad dwóch miesięcy jako społeczność Gminy Sobótka zdajemy niełatwy egzamin z niesienia pomocy wszystkim dotkniętym tragedią wojny.
 
🇺🇦 To nie jest jeszcze czas na podsumowania i mowy końcowe, gdyż konsekwencje tego, co się wydarzyło, będziemy odczuwać przez długi czas. Nikt nie ma wątpliwości, że pracy do wykonania nie będzie brakować.
 
🇺🇦 Mieszkańcy Sulistrowiczek nie pozostali obojętni na los Ukraińców – każdy pomaga, jak może i ile może, za co wszystkim i każdemu z osobna należą się serdeczne podziękowania. Na 45. Sesji Rady Miasta i Gmina Sobótka odebraliśmy specjalne podziękowania od Samorządu Gminy oraz od Burmistrza.
 
🇺🇦 Jako Sulistrowiczki chcemy w szczególności docenić pracę na rzecz osób potrzebujących wsparcia, jaką wykonuje Wolontariat Sobótka, koordynowany przez naszego mieszkańca Kamil Wolańczyk ❤️ Podziękowania adresujemy do Fundacja Aktywni Ślężanie do wszystkich osób zaangażowanych w organizowanie opieki i nauki dla dzieci uchodźców – Piotr Grudzinski, Monika Jackowicz macie wielkie ❤️❤️
 
🇺🇦 Nie da się nie zauważyć tego, co robi na codzień zamieszkująca naszą wieś Agnieszka Nowacka Załoga Czworonoga + Jarosław Nowacki! ❤️ Wielkie uznanie i słowa wdzięczności za Wasz trud w niesieniu pomocy zwierzętom, które przez wojnę straciły swoje schronienie.
 
🇺🇦 Wszystkie wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnim czasie zostały szeroko opisane w majowym numerze Kurier Sobócki, do lektury którego serdecznie zapraszamy! 🙂